05135666662

تدریس در مهد درس

بنیاد علمی آموزشی مهد درس با هدف کمک به دانشجویان و افرادی که به دنبال ورود به بازارکار و یا پیشرفت در شغل خود هستند، شروع به کار کرد. برای رسیدن به این هدف، همواره در طول فعالیت خود، مشتاق به همکاری با اساتید و متخصصان حرفه‌ای بوده‌ایم.

تدریس در مهد درس در قالب ضبط و تولید ویدئوهای آموزشی در زمینه‌های مختلف امکان پذیر می‌باشد.

پلن درآمد مهد درس جهت تدریس، کاملاً متنوع به سه صورت: درصدی، حق التدریس و ترکیب این دو گزینه می‌باشد که با انتخاب و مشورت با مدرس انتخاب خواهد شد.

مزیت بعدی همکاری با مهد درس، همراهی و دریافت آموزش‌های لازم جهت تولید یک محتوای با کیفیت و مطلوب می‌باشد، این مهم باعث برند شدن شما در جمع جامعه دانشگاهی و علاقه‌مند به یادگیری خواهد شد.

مهد درس با ۵۱۰۰۰ دانشجوی ثبت‌نام شده از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود به شکل تخصصی در این زمینه را آغاز کرده است و همواره مورد اعتماد افراد علاقه‌مند به یادگیری تخصصی برای ورود به بازار کار بوده است.

درصد همکاری با مهد درس چگونه است ؟​​

مهد درس تنها بستر عرضهٔ محتوا است و تولیدکننده را در فروش آن سهیم می‌کند. مهد درس برای محتوای رایگان هیچ مبلغی را از تولیدکننده دریافت نخواهد کرد و همواره بازاریابی را بر روی محتوا انجام خواهد داد. اگر محتوای تولید شده توسط مدرس به طور انحصاری برای وبسایت مهد درس تولید شود و تنها در این وبسایت به فروش برسد، ۸۰ درصد فروش به عنوان حق مدرس در نظر گرفته خواهد شد و اگر مدرسی قصد انتشار دوره‌ای را داشته باشد که در وبسایت های دیگر نیز منتشر شده است، ۶۰ درصد از فروش به عنوان حق مدرس برای وی در نظر گرفته خواهد شد. مهد درس محتوا را به هیچ‌وجه نمی‌خرد و دستمزد نمی‌پردازد.

محتوای من چقدر می ارزد ؟​

تعیین قیمت دوره به عهده مدرسین می باشد اما اگر نیاز به مشاوره داشته باشید، بخش پشتیبانی مهد درس شما را راهنمایی خواهد کرد تا بهترین قیمت ممکن را انتخاب نمایید.​

شیوه و شرایط تسویه حساب به چه صورت است ؟​

مدرسین عزیز می توانند از طریق پنل کاربری خود میزان فروش را مشاهده کنند و هرگاه مبلغ موجودی حساب آنها به ۵۰ هزار تومان برسد، می توانند درخواست تسویه حساب بدهند. تمامی درخواست های برداشت در روز اول هر ماه بررسی و به حساب مدرسین واریز می شود.​

چگونه به یک مدرس تبدیل شویم؟

انتخاب موضوع

۱- در ابتدا شما باید موضوع دوره آموزشی مورد نظر خود را با توجه به دسته‌های اصلی مهد درس انتخاب کرده و سپس آن را به همراه توضیحاتی در مورد رزومه کاری و تحصیلی خود و همچنین اطلاعات تماس، از طریق فرم ارسال درخواست تدریس(در انتهای صفحه) برای ما ارسال نمایید.

 

 

۲- همکاران ما درخواست شما را با توجه به موضوع دوره‌ای که انتخاب کرده‌اید و همچنین اطلاعات ارسالی بررسی کرده و در صورت تایید با شما تماس خواهند گرفت.

 

 

۳- در مرحله بعد شما باید سرفصل‌های مورد نیاز را از موضوع انتخابی خود استخراج نمایید. در این مرحله باید توجه داشته باشید که سرفصل‌های استخراج شده توسط شما در مجموع بتوانند موضوع اصلی دوره را پوشش دهند و انتظار دانشجویان را برآورده کند.

ضبط دوره

۱- پس از تایید و شروع همکاری با مهد درس و استخراج سرفصل‌ها، زمان آن فرا رسیده است که دوره خود را ضبط کنید. نگران نباشید قرار نیست برای ضبط دوره هزینه‌ای پرداخت کنید. فقط کافیست با استفاده از برنامه کمتازیا (Camtasia) و با توجه به استانداردهایی که درباره آن‌ها در سربرگ استانداردها صحبت خواهد شد به توضیح سرفصل‌ها و بخش‌های مختلف دوره بپردازید.(برای دریافت فایل نصبی برنامه کمتازیا به سربرگ فایل‌های مورد نیاز و جهت یادگیری نحوه کار با این نرم افزار به دوره آموزشی «آموزش جامع کار با نرم افزار کمتازیا» مراجعه نمایید.)

 

 

۲- قبل از این‌که تمام دوره را ضبط کنید، ابتدا بخش معرفی دوره را ضبط و جهت بررسی کیفیت و استانداردها برای ما به نشانی apply@mahdedars.ir ارسال کنید. ما پس از بررسی از طریق ایمیل شما را مطلع خواهیم کرد.

 

۳- پس از ضبط دوره، فایل‌های مربوطه را بر روی یکی از سرویس‌های آپلود فایل (مانند mega.nz) قرار دهید و لینک‌های آن را به همراه فرم تکمیل شده توضیحات دوره که در بخش فایل‌های مورد نیاز قرار دارد، برای ما به نشانی apply@mahdedars.ir ارسال نمایید.

پشتیبانی دوره

۱- پس از انتشار دوره بر روی سایت، دسترسی شما به داشبورد مدرس باز خواهد شد و از آن به بعد می‌توانید آمار بازدیدها و فروش دوره‌های خود را مشاهده نمایید.

 

۲- مدرسین موظف هستند به سوالاتی که دانشجویان در مورد دوره مربوطه می‌پرسند پاسخ دهند تا به درک و یادگیری هرچه بیشتر دانشجو کمک شود.

 

نکته اول: پشتیبانی فقط برای دوره‌های پولی الزامی است و در مورد دوره‌های رایگان مدرس در پاسخگویی یا عدم پاسخگویی به سوالات مختار می‌باشد.

نکته دوم: پشتیبانی فقط برای مسائل و سوالات مرتبط با دوره ضروری است. بنابراین اگر دانشجو سوالی خارج از مباحث مطرح شده در دوره بپرسد، مدرس در پاسخگویی یا عدم پاسخگویی به آن تیکت مختار می‌باشد.

نکته سوم: در صورتی که مشاهده شود مدرسی به تیکت‌های مرتبط با دوره خود پاسخ نمی‌دهد ابتدا با تذکر از سوی مدیریت مهد درس مواجه خواهد شد و اگر باز هم بی‌توجهی دیده شود همکاران ما نسبت به معلق کردن مدرس و دوره مربوطه اقدام خواهند کرد.

فایل‌های مورد نیاز شما


استانداردها

در ادامه نکاتی را که به افزایش کیفیت دوره‌ی شما کمک می‌نماید آمده است:

ویدیوی معرفی

۱- الزامی برای نشان دادن چهره خود در دوره آموزشی ندارید اما بهتر است در ویدئو معرفی دوره حضور بیابید و توضیحات لازمه را برای دانشجویان ارائه کنید.

۲- ویدئوی معرفی مناسب، به کاربران کمک می‌کند تا با اعتماد بیشتری محتوای شما را برای یادگیری انتخاب نمایند.

۳- ویدئوی معرفی شامل توضیحاتی در مورد اطلاعاتی است که در این دوره به کاربران انتقال داده می‌شود.

۴- برای ترغیب کاربران به مشاهدهٔ ویدئوی معرفی شما، توصیه می‌کنیم ویدئوی معرفی شما حداکثر سه دقیقه باشد.

۵- موضوعاتی که بهتر است در ویدئوی معرفی به آن اشاره کنید شامل موارد زیر می‌شود:

 • >> معرفی مدرس
 • >> سابقه کاری و تحصیلی (در صورت تمایل)
 • >> موضوع دوره و موضوعاتی که در دوره به آن اشاره خواهد شد.
 • >> این دوره برای چه کسانی مناسب است؟
 • >> پیش نیاز دوره چیست؟
 • >> در انتها کاربران چه مطالبی می آموزند؟
 • کیفیت تصویر

  ۱- نرم افزار Camtasia نرم‌افزار مناسبی برای ضبط و ادیت ویدئوهای آموزشی است و به شما این امکان را می‌دهد که در صورت نیاز، صدا و تصویر را به صورت جداگانه با نرم‌افزارهای مختلف ضبط کرده و وارد این نرم افزار کنید. پیشنهاد می‌کنیم آموزش ضبط ویدئوی آموزشی توسط کمتازیا را ببینید تا بتوانید آموزش باکیفیت‌تری تولید کنید.

 • ۲- قطع اسلاید هایی که به شما داده شده با نسبت ۱۶:۹ است. دقت کنید که هنگام ضبط با پاورپوینت حتما از قطع ۱۶:۹ استفاده کنید. برای تغییر نسبت در پاورپوینت می‌توانید از این تصویر کمک بگیرید. (از آنجا که ممکن است طراحی اسلایدها به روز شود، آخرین نسخه آن را از بخش فایل های مورد نیاز در همین صفحه دریافت کنید.)

 • ۳- اندازه تصویر در ویدئوی آموزشی باید به گونه‌ای باشد که کاربر بتواند به راحتی جزئیات تصویر را مشاهده و آموزش را دنبال کند. پشنهاد مهد درس اندازه (۱۲۸۰×۷۲۰)HD است که اگر از نرم افزار کمتازیا برای ضبط دوره استفاده می کنید، باید هنگام خروجی گرفتن از فایل ها از گزینه (Mp4 only (up to 720p استفاده کنید.

 • ۴- ترجیحا از بزرگنمایی تصاویر بی‌کیفیت خودداری کنید چراکه تصویر را پیکسلی نشان داده و تجربهٔ مناسبی را برای کاربران ایجاد نمی‌کند.

 • ۵- مهد درس محتوای آموزشی را به نام خود شما منتشر می‌کند و شما مي‌توانيد در پروفايل مهد درس و همین‌طور اسلاید دوره که در اختیار شما قرار می‌گیرد، رزومهٔ کاری، لینک شبکه‌های اجتماعی و وب سایت شخصي خودتان را قرار بدهید. بنابراین نیازی نیست درون محتوای ویدئویی تبلیغات کنید، یا چهرهٔ خودتان را در فیلم قرار بدهید یا زیرنویس و واترمارک در آموزش بگذارید. البته این به معنای آن نیست که نیازی به معرفی خودتان نیست.

کیفیت صدا

۱- کیفیت صدا نکته بسیار مهمی است که باید در این مرحله به آن توجهی ویژه داشته باشید. اکثر لپ تاپ های جدید دارای میکروفون های با کیفیتی هستند اما اگر احساس می کنید میکروفون لپ تاپ شما ضعیف است و یا ایجاد نویز می کند، با صرف هزینه ای اندک می توانید میکروفون های usb را تهیه نمایید که از کیفیت صدای قابل قبولی برخوردار هستند.

۲- صدای رسا و با کیفیت یکی از مهمترین ویژگی‌های ویدئوهای آموزشی است. کاربران دوست دارند صدایی که می‌شوند بدون نویز باشد و نسبت به صدای بی‌کیفیت واکنش منفی نشان می‌دهند.

۳- برای صدای خوب، الزاما نیازی به میکروفون گران‌قیمت ندارید. بلکه برای مطمئن شدن از کیفیت صدا، حتما قبل از ضبط با سیستم‌ها، تنظیمات و میکروفون‌های مختلف صدای خود را تست کنید.

۴- در آموزش های خودتون از موسیقی استفاده نکنید.

۵- در صورت استفاده از موزیک حتما به این نکته توجه کنید که صدای موزیک مانع شنیده شدن صدای شما نشود و همچنین موزیک انتخابی متناسب با موضوع و شیوهٔ ارائهٔ شما باشد.

نحوه بیان

۱- لطفا قبل از ضبط حتما چندین بار تمرین کنید تا مطالب را بتوانید به خوبی و بدون تپق زدن انتقال بدهید، چرا که کاربران دوست دارند مدرس کاملا به مبحث مسلط باشد. وقتی تولیدکننده برای به خاطر آوردن چیزی فکر کند، کاربر این موضوع را به حساب عدم تسلط کافی برای انتقال محتوا می‌گذارد.

۲- کلامی شیوا و سلیس نکته دیگری است که باید در ضبط دوره به آن توجهی ویژه داشته باشید. شما در صورتی می توانید درآمدهای بالا کسب کنید که دانش آموختگان از دوره شما راضی باشند. آنها رضایت خود را از طریق بررسی های ستاره ای و یا درج نظرات نشان می دهند که این دو از ملاک های مهم برای تصمیم به خرید دانشجویان است.

۳- شیوه بیان مدرس باید به گونه ای باشد که تسلط خود بر روی مباحث را به دانشجو نشان دهد و بهتر است مدرسین به تلفظ صحیح کلمات فارسی و انگلیسی توجهی ویژه داشته باشند.

۴- یکی از مهمترین وجوه تمایز تولیدکنندگان، بیان خوب و انتقال مناسب محتوا به کاربران است. تولیدکنندگان باید به موضوع آموزشی خود تسلط داشته باشند و بتوانند به راحتی آن را به کاربران خود منتقل کنند. تلفظ صحیح کلمات فارسی و انگلیسی نیز در بیان تاثیر مستقیم داشته و در انتقال مناسب و صحیح محتوا به کاربران نقش مهمی دارد.

۵- برای اینکه کاربران بیشتر با شما و محتوای ارتباط برقرار کنند، بهتر است که با انرژی صحبت کنید.

۶- یکی از ویژگی‌های مهم ویدئوهای آموزشی، مسئله ضرباهنگ یا بی‌وقفه بودن(Non-Stop) انتقال اطلاعات است، بنابراین بهتر است برای رضایت کاربران از اتلاف زمان آنها خودداری کنید. به عنوان مثال اتلاف زمان برای پیدا کردن عکس و نوشته.

۷- از توضیحات زیاد و بدون حرکت در یک اسلاید خودداری کنید چرا که یکی از وجوه تمایز ویدئو و کتاب، انتقال مفاهیم از طریق حافظه بصری است.

۸- شما می‌توانید قبل از ضبط، فایل‌های مورد نیاز آموزش را در یک فولدر نگهداری کنید تا در صورت نیاز به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.

۹- نیازی به موشن گرافیک و جلوه‌های بصری خاصی نیست و با انیمیشن‌های پاورپوینت و نشان دادن تصاویر مربوط می‌شود مفاهیم را بهتر انتقال داد.

۱۰- از آنجا که محتوای شما به نام خودتان در مهد درس منتشر می‌شود، بنابراین محتوا تأثیر مستقیم در برندینگ شما و معرفی‌تان به دیگران دارد، و در نتیجه محتوای باکیفیت از فروش بهتری برخوردار خواهد شد.

بخش‌بندی آموزش

۱- دوره خود را به بخش های کوتاه تقسیم کنید و سعی کنید هر ویدئو کمتر از ده دقیقه باشد تا از حوصله دانشجویان خارج نشود.

۲- کاربران ویدئوهای کوتاه و گام‌به‌گام را راحت‌تر دنبال می‌کنند. بنابراین جهت انتقال بهتر مفاهیم و یادگیری بهتر کاربران، توصیه می‌شود دوره آموزشی خود را به انتخاب خودتان، به بخش‌های کوچک چند دقیقه‌ای تقسیم کنید. بهترین زمان برای هر ویدیو کمتر از ۱۰ دقیقه است، مگر آنکه مبحث در این زمان نگنجد. اگر ویدیوی شما بلندتر از این زمان شد سعی کنید ضرباهنگ آن را حفظ کنید تا کسل‌کننده نشود و حواس یادگیرنده پرت نشود. ویدئوهای کوتاه، تأثیر زیادی در سهولت یادگیری و حفظ توجه و تمرکز کاربر دارد و مسیر آموزش را به روشنی برای کاربران مشخص می‌کند.

۳- فایدهٔ دیگر تقسیم آموزش به ویدئوهای کوتاه این است که باعث می‌شود موضوعات در ویدئوهای مجزا قرار بگیرد و به کاربران کمک می‌کند که راحت‌تر موضوعی که دنبالش هستند را پیدا کنند. این کار یادگیری کاربر را راحت‌تر می‌کند.

انتخاب موضوع

انتخاب موضوعاتی که کمتر یا به صورت سطحی در مورد آن در وب فارسی صحبت شده، می‌تواند یکی از رموز موفقیت ویدئوی آموزشی شما باشد.

ما در کنار شما هستیم

در صورت تمایل می‌توانید لینک ویدئویی که قبلا ساخته‌اید، یا ویدئوی معرفی دورهٔ خودتان را برای ما ارسال کنید، تا کارشناسان مهد درس شما را برای یک تولید خوب راهنمایی کنند. اگر سوال دیگری در زمینهٔ تولید دارید می‌توانید از طریق ایمیل apply@mahdedars.ir با ما در ارتباط باشید.

قوانین تولید

۱- مهد درس هیچ گونه تغییری در محتوای دوره مانند ویدیو، صدا و کیفیت و … ایجاد نکرده و به همان صورتی که از مدرسان دریافت می‌کند، بر روی وبسایت قرار می‌دهد.

 

۲- درج هرگونه تبلیغات در دوره‌های آموزشی (ویدیویی، صوتی، واترمارک، لوگو، کپشن و زیرنویس و …) ممنوع بوده و در صورت مشاهده دوره جهت اصلاح به مدرس بازگردانده می‌شود. اگر تبلیغات موردنظر پس از بارگذاری دوره در مهد درس محرز شود دوره تا زمان رفع مشکل، از دسترس عموم خارج خواهد شد.

 

۳- مهد درس تنها اقدام به انتشار محتوایی می‌کند که به شکل کامل با قوانین مهد درس منطبق باشد.

 

۴- تمامی دوره‌ها باید دارای یک ویدئو معرفی باشد و در صورتی که دوره‌ای فاقد این بخش باشد اولین ویدئو به عنوان پیش نمایش دوره و به شکل رایگان به مخاطبین نشان داده خواهد شد.

 

۵- مسئولیت هرگونه رفع اشکال در تولید و محتوای دوره بر عهده مدرس است.

 

۶- تکمیل تمامی بخش‌های فرم توضیحات دوره الزامی است و تا زمانی که این فرم ارسال نشود دوره بر روی سایت قرار نخواهد گرفت.

 

۷- هر دوره آموزشی برای انتشار به فرم توضیحات نیاز دارد، که باید به شکل کامل و دقیق توسط مدرس تکمیل شود. عدم تکمیل هر یک از بخش‌های فرم باعث بازگشت دوره به مدرس جهت اصلاح خواهد شد. توضیحات مورد نیاز جهت تکمیل فرم، در داخل فرم نمونه به شکل کامل ارائه شده است(فرم دوره در سربرگ فایل‌های مورد نیاز موجود است).

 

۸- فایل ارسالی شامل ویدیوها، فایل توضیحات دوره و فایل‌های پروژه (اگر وجود داشته باشد) است.

 

۹- اگر بعد از ارسال دوره بر روی سایت مدرس قصد ویرایش یک بخش یا کل دوره را داشته باشد می‌تواند بعد از ایجاد تغییرات فایل‌های جدید را برای پشتیبانی ارسال نماید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که کاربرانی که از قبل در آن دوره ثبت نام کرده‌اند به آپدیت‌های شما دسترسی دارند و امکان فروش مجدد دوره وجود ندارد.

 

۱۰- مدرس موظف است متن قرارداد موجود در سربرگ فایل‌های مورد نیاز در بخش «چگونه به یک مدرس تبدیل شویم؟» را با دقت مطالعه کرده و شروع همکاری با مهد درس به منزله قبول تمامی موارد و شرایط موجود در این قرارداد از سوی مدرس می‌باشد.

 

۱۱- ما همواره بهترین تلاش خود را خواهیم کرد که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، پاسخ کلیه درخواست‌ها را ارسال کنیم؛ اما به طور معمول، زمان پاسخگویی به هر درخواست، ۳ روز کاری است.

 

 

 

ثبت موضوع آموزشی

۱- لطفا ابتدا بخش‌های انتخاب موضوع قوانین تولید ، استانداردهای مهد درس و صفحه‌ی قوانین استفاده از مهد درس را به دقت مطالعه کنید. شاید کمی زمان ببرد، اما قطعا ارزشش را دارد.

 

۲- در ابتدا شما باید موضوع دوره آموزشی مورد نظر خود را با توجه نکات اشاره شده در سربرگ انتخاب موضوع، از طریق فرم ارسال درخواست تدریس(در انتهای صفحه) برای ما ارسال نمایید.

 

 

چگونگی ارسال دوره

۱- پس از آنکه نمونه ویدیوی آموزشی شما توسط کارشناسان محتوای مهد درس تایید شد، می‌توانید دوره را به صورت کامل برای ما ارسال کنید.

 

۲- ابتدا ویدیوها را به ترتیب شماره، همراه فرم دوره، فایل پروژه و در صورت تمایل، تصویر مورد نظر برای بنر دوره را در یک فایل zip قرار داده و فایل zip را بر روی یکی از سرویس‌های آپلود فایل
(مانند مدیافایر و یا mega.nz) آپلود نموده و در آخر لینک‌های آن را به همراه فرم تکمیل شده
توضیحات دوره که در بخش فایل‌های مورد نیاز قرار دارد، برای ما به نشانی
apply@mahdedars.ir ارسال نمایید.

 

۳- توجه داشته باشید که ارسال فایل به هیچ‌عنوان نباید از طریق سرویس‌های اشتراک‌گذاری ویدیو مثل آپارات یا یوتیوب انجام شود.

 

۴- حداقل مدت زمان دوره ۳۰ دقیقه می‌باشد.

 

۵- تصویر ارسالی شما باید حداقل در سایز ۱۰۵۰*۵۹۰ بوده و بعد از تایید تیم طراحی در بنر دوره شما استفاده خواهد شد. (در صورت عدم ارسال تصویر هنگام ارسال دوره، امکان تغییر بنر دوره وجود ندارد.)

 

۶- درصورت عدم دسترسی به اینترنت پرسرعت یا محدود بودن ترافیک حجمی، می‌توانید فایل‌های دوره خود را از طریق پیک یا پست برای مهد درس ارسال نمایید.

ارسال درخواست تدریس

شما عزیزان می توانید از طریق فرم زیر درخواست تدریس خود را برای ما ارسال کنید. همکاران ما در مهد درس در اسرع وقت پاسخگو خواهند بود.

question